MILITARY
ADS ADS ADS ADS

در این قسمت می توانید تبلیغات خود را قرار دهید

  • ردیاب خودرو
  • شماره مهندس ناظر
  • فورش لامپ زنون 150 وات
  • همسریابی

  • تبادل لینک هوشمند
    برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان MILITARY و آدرس arteshi-dl-mi.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.


تبلیغات

در این قسمت می توانید تبلیغات خود را قرار دهید

رادارهای جدید دیدبان افق در آسمان مسکو

پنج شنبه 7 شهريور 1392 توسط HP تعداد دانلود: بار

ارتش هوا-فضای روسیه به 4 ایستگاه رادار دفاع هوایی فوق مدرن با نام دیدبان افق"فسیه ویسوتنی آبناروژیتل" مجهز شده است. این رادارها پس از نصب و راه اندازی، برای محافظت از آسمان مسکو در حالت آماده باش قرار خواهند گرفت.

سرتیپ کریل ماکاروف جانشین فرمانده ی نیروهای ارتش هوا-فضای روسیه در رابطه با این رادارهای جدید اعلام کرد:

" سامانه های تشخیص دارادی به ما این توان را می دهند تا هرگونه جسم خارجی موجود در آسمان را شناسایی کنیم. این رادارها حتی توان تشخیص موشک های بالدار کروز از فواصل دور را نیز دارند. سامانه ی دیدبان افق به ما این امکان را می دهد تا دشمن را در زمان مناسب شناسایی و در صورت نیاز مورد هدف قرار دهیم. "

به گفته ی آقای ماکاروف، تا 5 سال آتی تمامی بخش های دفاع موشکی و پدافندهای هوایی ارتش روسیه به این سامانه ی پرقدرت رادار مجهز خواهند شد.

وی در ادامه افزود:

"مهمترین اهدافی که سامانه های تشخیص دارادی آن را دنبال می کند، حفاظت از مسکو و مراکز صنعتی کشور، حفاظت و پشتیبانی از بخش های مهم دولتی و پایگاه های نظامی، حفاظت از صنعت و منابع انرژی، دفاع از راه های ارتباطی حمل و نقل و همچنین دفاع از ارتش مسلح از هرگونه تهدید و حمله از فضا می باشد.ادامه / دانلود

زرهپوش افریقایی Mbombe

پنج شنبه 7 شهريور 1392 توسط HP تعداد دانلود: بار

 


لطفا به ادامه مطلب بروید...

 ادامه / دانلود

موشک چند منظوره LMM

پنج شنبه 7 شهريور 1392 توسط HP تعداد دانلود: بار

لطفا به ادامه مطلب بروید ...

 ادامه / دانلود

نسل جدید رادارهای نیروی دریایی امریکا

پنج شنبه 7 شهريور 1392 توسط HP تعداد دانلود: بار

نیروی دریایی امریکا خبر داد که قصد دارد تا شناورهای خود را به نسل جدیدی از رادارها مجهز کند که باعث قدرتمند تر شدن آنها در کشف و شناسایی تهدیدات نسبت به سیستمهای امروزی نصب شده بر آنها، خواهد شد.
  
رادار جدید که رادار دفاع هوایی و موشکی یا به اختصار AMDR نامیده میشود قرار است تا سال 2016 بر روی شناورهای امریکایی قرار بگیرد که این جزیی از برنامه آپگریدهای تکنولوژیکی است که نیروی دریایی امریکا در دستور کار دارد.
  
کاپیتان مارک واندورف، مدیر برنامه آپگرید نیروی دریایی میگوید : " در دنیای واژگان راداری ، 15 دسیبل افزایش قدرت یعنی تقریباً 35 برابر حساسیت و توانایی کشف بیشتر در مقایسه با رادار AN/SPY-1D موجود." او می افزاید :" در حالی که این رادار طوری برنامه ریزی شده است تا طیف وسیعی از ماموریتها را انجام دهد لیکن ماموریت تخصصی آن کشف و شناسایی تهدیدات هوایی و موشکی است. این رادار جهشی بزرگ در تکنولوژی راداری به حساب می اید."

این سیستم راداری شامل دو باند X و S  و یک سوئیت کنترلر می باشد که این دو با یکدیگر قادرند تا در افق و ماورای افق به کشف و رهگیری تهدیدات بپردازند.این رادار با فرستادن امواج به تراتسفر جو و بررسی و آنلیز سیگنالهای برگشتی از ان میتواند فاصله های ماورای افق را نیز جستجو نماید. این اطلاعات میتواندبه رادار کمک کند تا ابعاد یک موشک یا هر تهدید دیگری را با داده هایی نظیر اندازه ، شکل مسیر حرکت و محل قرارگیری ، شناسایی نماید.
  
این رادار نیز نظیر رادار  Aegis AN/SPY-1D فعلی از یک رادار آرایه فازی تشکیل می شود که از باند S برای کشف و شناسایی تهدیدات در برد بالا و از باند X برای کشف و رهگیری تهدیدات در ماورای خط افق استفاده میکند.

بنا بر گفته مدیر این برنامه این رادار به طور ویژه برای بالا بردن توانایی های ضد هوایی و ضد موشکی ساخته شده است ولی قابلیتهای بالایی نیز در شناسایی تهدیدات سطحی دارد.ادامه / دانلود

تصاویر آتشبار سنگین TOS-1A و اجرای آتش آن

پنج شنبه 7 شهريور 1392 توسط HP تعداد دانلود: بار

لطفا به ادامه مطلب بروید...

 ادامه / دانلود

ناو هواپیما بر یو اس اس پله لیو

سه شنبه 5 شهريور 1392 توسط HP تعداد دانلود: بار


ناو هواپیما بر پله لیو ( Peleliu ) ناوی از خانواده کلاس تاراوا می باشد این کشتی نیروی دریایی ایالات متحده توانایی انجام عملیات آبی خاکی را در سراسر دنیا دارد و به نام نبرد Peleliu (ژاپن) در جنگ جهانی دوم است. در سال 1980 رسما وارد خدمت شده است در موارد متعددی به خلیج فارس اعزام شده است .تخلیه نیروهای امریکایی از پایگاه نیروی دریایی ایالات متحده خلیج سابیک واقع در فیلیپین " پس از فوران کوه Pinatubo و شرکت در استقرار نیروهای حافظ صلح سازمان ملل و مشارکت در راه اندازی گروه ضربت در ابهای ازاد و کمک به امداد رسانی در سیل عظیم پاکستان در سال 2010 از اقدامات این ناو بوده است. این ناو قرار است طبق برنامه ریزی از پیش تعیین شده در سال 2013 و 2014 برای تخریب و بازسازی در برخی از قسمتها به مرکز ساخت کشتی های نظامی امریکا منتقل و با تغییر نوع و کلاس کشتی به یکی از آخرین دارندگان تکنولوژی روز ناوها تبدیل گردد.ادامه / دانلود

تفنگ تک تیرانداز بارت ام 82 آ 1

سه شنبه 5 شهريور 1392 توسط HP تعداد دانلود: بار

سلحه M82A1 یکی از عجیب ترین سلاح هایی است که تا به حال ساخته شده است. این سلاح نیمه اتوماتیک طولی معادل ۵۷ اینچ معادل ۱۴۳ سانتی متر و وزنی در حدود ۱۵ کیلوگرم دارد که بزرگترین و سنگین ترین سلاح دوربین دار در جهان است. طول لوله آن ۲۹ اینچ معادل ۷۲ سانتی متر است و کالایبر آن هم ۵۰ صدم یا همان ۷ / ۱۲ میلیمتر ، معادل نیم اینچ است !! در هر خشاب این سلاح نیز ۱۰ فشنگ جای می گیرد.ادامه / دانلود

VBCI نفربر قدرتمند فرانسه !

سه شنبه 5 شهريور 1392 توسط HP تعداد دانلود: بار

Véhicule Blindé de Combat d'Infanterie یا VBCI نام این نفربر ساخت فرانسه است . این نفربر قرار است که جا نشین نفربر AMX-10P بشود که در آینده ای نه چندان دور این اتفاق خواهد افتاد . این نفربر به دو نمونه تقسیم می شود که به نام های : VCI (infantry combat vehicle) و VPC (command post vehicles) شناخته می شوند . در سال 1990 دولت فرانسه تصمیم گرفت که این نوع نفربر رو جایگزین نفربر های IFV کند . در دو نمونه بالا که توضیح داده شد در نمونه اول نفربر VCI قادر است به توپ 25 میلیمتری و یک کالیبر 7.62 م م تجهیز شود . در نمونه دوم یعنی VPC قادر است به یک سلاح 12.7 mm تجهیز شود . این نفربر بیشتر برای شناسایی و پشتیبانی کاربرد دارد .

این نفربر زره پوش با توپ کالیبر 25 م م می تواند با 30 تن بار سرعتی برابر 100 کیلومتر در ساعت داشته باشد !ادامه / دانلود

بیمارستان دریایی USNS Mercy

سه شنبه 5 شهريور 1392 توسط HP تعداد دانلود: بار

کشتی USNS Mercy به شماره ی(T-AH-19) اولین نوع از کلاس کشتی های بیمارستانی نیروی دریایی ایالات متحده است. کشتی دیگر از همین کلاس یعنی دومین فروند آن " کشتی کامفورت (T-AH-20) است.این کشتی و خدمه آن مطابق با کنوانسیون ژنو، هیچ گونه سلاح تهاجمی ای حمل نمی کند، هر چند سلاح های دفاعی در دسترس هستند. شلیک به این کشتی یک جنایت جنگی در نظر گرفته شده است.این کشتی به عنوان یک تانکر نفت، توسط شرکت کشتی سازی فولاد ملی در سان دیگو و در سال 1976 ساخته شد و در ماه ژوئیه سال 1984، تغییر نام داد و توسط همان شرکت به یک کشتی بیمارستانی تبدیل شد. در 20 ژوئیه 1985 راه اندازی ، و در 8 نوامبر 1986رسما افتتاح شد.در این جابجایی تغییراتی در عرشه و جایگاه فرود بالگرد بهمراه یک مرکز کنترل پرواز داده شد . این کلاس از کشتی های بیمارستانی دومین کشتی در ناوگان نیروی دریایی ایالات متحده از لحاظ طول بوده و تنها از ناوهای هواپیما بر هسته ای کوچکتر است.

لطفا به ادامه مطلب بروید.ادامه / دانلود

موتور پرقدرت XLR99 ساخته شده برای هواپیمای X-15

سه شنبه 5 شهريور 1392 توسط HP تعداد دانلود: بار


موتور XLR99 اولین موتور موشک دارای شروع مجدد و بزرگترین دریچه ی کنترل سوخت مایع می باشد. طرح ساخت و توسعه این موتور در دهه ی 1950 توسط بخش ری اکشن موتورز شرکت شیمیایی Thiokol برای پرنده ی فوق العاده سریع و پرقدرت X-15 آغاز شد(مقاله مربوط به این پرنده توسط این حقیر پیشتر در انجمن ارتشی دات کام منتشر شده است). این موتور به طور اعجاب آوری می تواند تا 57،000 پوند معادل (254 کیلونیوتن) نیروی حرکتی و نیروی رانشی متغیری از 50 تا 100 درصد ارائه کند. همچنین این موتور قابلیت راه اندازی مجدد و استارت دوباره در صورت خاموش شدن را دارا می باشد.

لطفا مراجعه کنید به ادامه مطلب.ادامه / دانلود

مقایسه سامانه های پدافندی هاوک و پیچورا

سه شنبه 3 بهمن 1391 توسط HP تعداد دانلود: بار

همانطور که می دانید از آن جایی که اکثر هواگردها برای رهاسازی بمب هایشان بر روی اهداف از پیش تعیین شده ، مجبور هستند که در ارتفاع پایینی از سطح زمین پرواز کنند. این ارتفاع معمولا بین 25000 الی 35000 فوت در نظر گرفته می شود و بهترین حالت برای رهاسازی تسلیحات هوا به زمین به شمار می آید. از این رو متخصصان پدافندی دنیا تمرکز بیشتری بر سامانه های پدافندی برد کوتاه و متوسط دارند. در این مقاله سعی شده است تا به مقایسه دو سامانه پدافندی موفق دنیا در زمینه برد کوتاه پرداخته شود و مزایا و معایب هر یک از این سامانه ها به طور جداگانه مورد بررسی قرار گیرد:

آشنایی مختصر با هاوک (اِم آی اِم – 23 هاوک ):
سامانه پدافندی MIM-23 Hawk، یک سامانه پدافندی برد کوتاه و متوسط ساخت ایالت متحده آمریکا است. این سامانه توسط شرکت Raytheon توسعه یافت و در آگوست سال 1960 میلادی وارد خدمت شد. هر یک از موشک های این سامانه های پدافندی حدود 635 کیلوگرم وزن داشته و نزدیک به 40 میلیون دلار هزینه دارد. موشک های این سامانه هر کدام 250 هزار دلار ارزش دارند، طول تقریبی این موشک ها حدود 5 متر و قطر آنها برابر با 37 سانتی متر است. هاوک می تواند 74 کیلوگرم مواد منفجره موثره با خود حمل کند. موتور موشک های این سامانه از نوعی سوخت جامد استفاده می کنند و طول بالچه های این موشک به 120 سانتی متر می رسد. هاوک محدوده عملکردی 1.5 الی 45 کیلومتر را داراست و می تواند هر هواگردی را تا فاصله 20000 متری از سطح زمین تهدید کند. این موشک سرعتی برابر با 2.4 ماخ را داراست و از هدایت فعال راداری استفاده می کند.

آشنایی مختصر با پیچورا (سام-3 پیچورا ):
سامانه پدافندی سام-3 پیچورا، یک سامانه پدافندی برد کوتاه و متوسط ساخت شوروی سابق است این سامانه توسط شرکت آلماز-آنتِی توسعه یافت و نهایتا در سال 1961 میلادی وارد به خدمت شد و بعدها توسط کشورهای دیگر نظیر لهستان، بلاروس و خود کشور روسیه ارتقا داده شد از این رو مدل های بسیار متفاوتی از پیچورا در سراسر جهان وجود دارد ولی اگر بخواهیم اختصارا نگاهی به این سامانه بیاندازیم باید بیان کنیم که هر یک از موشک های این سامانه 953 کیلوگرم وزن دارند که 72 کیلوگرم آن را مواد منفجره قوی تشکیل می دهند. موشک های این سامانه 6 متر طول و حدود 37 سانتی متر قطر دارند. طول بالچه های این موشک ها به 220 سانتی متر می رسد. این موشک ها از موتوری با سوخت جامد استفاده می کنند و محدوده عملکردی برابر با 35 کیلومتر و ارتفاع پوششی برابر با 20000 متر را دارند. سرعت موشک های این سامانه به 3 الی 3.5 ماخ می رسد.ادامه / دانلود

کشتی ترابری - نظامی San Giorgio ساخت ایتالیا/اختصاصی

پنج شنبه 28 دی 1391 توسط HP تعداد دانلود: بار

باسمه تعالی
این شناور ترابری قابلیت حمل سه فروند بالگرد دریاگرد از نوع SH-3D و یا EH 101 و یا پنج فروند بالگرد AB 212 را در عرشۀ پرواز خود دارد؛ ضمن اینکه پیاده نظامهای ارتش را هم جابجا میکند.

شناورهای سن جورجیو (San Giorgio) و سن مارکو (San Marco) دارای عرشه ای به منظور فرود بالگردها هستند، در صورتیکه شناور کلاس سن جیوستو (San Giusto) فاقد این امکان است؛ اما در هر حال،سه شناور مذکور، در عقب خود، فضای بسیار خوبی برای حمل قایق دارند.
سن جورجیو (San Giorgio) و سن مارکو (San Marco) به ترتیب در سالهای 1985 و 1986 آمادۀ بهره برداری شدند؛ در صورتیکه کار تکمیل سن جیوستو (San Giusto) اندکی بعد، یعنی در سال 1991 به اتمام رسید. دو کشتی اولی، در سال 1987 وارد ناوگان دریایی ارتش ایتالیا شدند و در سالهای 1987 و 1988 اولین ماموریت خود را آغاز نمودند. سن جیوستو (San Giusto) نیز در سال 1993 (به دلیل ناآرامیهایی که در عرصۀ صنعت وجود داشت) وارد ناوگان و سرانجام در سال 1994 کار اصلی خود را آغاز کرد.این کشتی در مقایسه با طولش، 300 تن سنگینتر است.
بودجۀ ساخت کشتی سن مارکو (San Marco) توسط وزارات اطلاعات ایتالیا تامین شد و به خدمت نیروی دریایی این کشور درآمد؛اما برای امداد رسانی و استفاده در زمان وقوع حوادث غیر مترقبه مورد استفاده قرار میگرفت.


از سال 1999، تمام اسلحه های 20 میلیمتری این کشتیها با اسلحه های 25 میلیمتری Breda Oerlikon جایگزین شد؛ این در حالیست که سن جورجیو اسلحۀ 76 میلیمتری خود را برداشته و آنرا بر روی LCVP هایش مستقر کرده است. (LCVP مخفف Landing Craft Vehicle Personnel به معنای شناوری برای جابجایی و حمل کالا و پرسنل به داخل یا خارج کشتی میباشد.)
این شناور به دلیل طویل بودن عرشۀ پرواز، قادر است به طور همزمان میزبان فرود 2 فروند بالگرد EH 101 و نیز 2 فروند AB 212 باشد. با توجه به اینکه درهای قسمت سینۀ کشتی حذف گردیده است، این شناور شباهت زیادی به کلاس سن مارکو (San Marco) پیدا کرده است.
در چهار نقطه از این کشتی، از بالابر 30 تنی و جرثقیل 40 تنی برای جابجایی 64 قایق جنگی 6 تنی استفاده شده است؛ همچنین این ادوات قابلیت جابه جا کردن یک گردان 400 نفری، به علاوۀ 30 الی 36 نفربر زره پوش یا 30 تانک متوسط را دارد.


مشخصات
سال ورود به ناوگان: 1987
پرسنل: 163 نفر
طول: 133/3 متر
عرض: 20/5 متر
آبخور: 5/3 متر
ظرفیت بارگیری استاندارد: 7665 تن
سرعت: 21 گره (39 کیلومتر در ساعت)
موتورهای دیزلی: 2 عدد هر کدام 16800 اسب بخار
محموله ها
سربازان: 400 نفر
وسایل نقلیه: قابلیت حمل بیش از 36 خودرو و نفربر زرهی یا 30 تانک متوسط
کرجی ساحلی: 2 عدد ناوچۀ آبی-خاکی
بالگردها:
2 عدد EH 101 و 2 عدد AB 212
توپخانه:
1 عدد توپ 76 میلیمتری
Melara
و
2 عدد توپ 25 میلیمتری Oerlikon


مترجم: سید وحید مولایی {اختصاصی ارتشی دات کام}
منبع: Military-Today.comادامه / دانلود

آیا وزیر دفاع جدید آمریکا حامی ایران است؟ + سند

پنج شنبه 28 دی 1391 توسط HP تعداد دانلود: بار

آیا وزیر دفاع جدید آمریکا حامی ایران است؟ + سند

به گزارش مشرق ،یک اندیشکده اسرائیلی از چاک هیگل در برابر انتقادات مطرح شده علیه وی از سوی دستراستیهای آمریکا قاطعانه دفاع کرد.

نومحافظهکاران آمریکایی عقیده دارند که هیگل، فردی یهودستیز و مخالف رژیم صهیونیستی است و در قبال ایران از موضع ضعف عمل خواهد کرد.

در گزارشی که از سوی مُلاد[1]، مرکز تجدید دموکراسی اسرائیل[2] منتشر شد، آمده است: اعلام نامزدی هیگل برای تصدی وزارت دفاع آمریکا، هیچ ارتباطی به اسرائیل ندارد؛ ولی با در نظر گرفتن این واقعیت که حامیان خودخوانده اسرائیل، پای دولت یهود را به مباحثات فوق کشاندهاند؛ این مرکز ذکر موارد زیر را ضروری میداند:

معرفی سناتور چاک هیگل برای تصدی پست وزارت دفاع آمریکا، از جمله موارد مربوط به امور داخلی آمریکا است و ارتباطی به اسرائیل ندارد. در واقع دخالت دادن موضوع اسرائیل به حوزه سیاست داخلی ایالات متحده - که اغلب از سوی حامیان خودخوانده این رژیم صورت میگیرد - ضرر و زیان بسیار زیادی را متوجه اسرائیل میسازد. کشاندن پای اسرائیل به مبارزات حزبی [در ایالات متحده] و یا متضاد نشان دادن آن با منافع آمریکا، در طولانیمدت به ضرر اسرائیل تمام خواهد شد. حال که در این مسئله، از اسرائیل نام برده شده، ساکنان سرزمینهای اشغالی به جای آشنایی با کاریکاتور هیگل- که دستراستیها از وی ترسیم کردهاند- حق دارند درک درستی از دیدگاهها و سوابق وی داشته باشند.

بررسی دقیق و منصفانه سوابق این سناتور، جای هیچ شکی درباره حمایت و پشتیبانی وی از اسرائیل و تعهدش به امنیت آن، باقی نمیگذارد. چاک هیگل در برابر سیاست خاورمیانه، فردی مسئول، آگاه و دلیر است. معرفی استقلال هیگل و عدم اطاعت محض وی از دستورات احزاب راست، به مثابه سیاستهای ضداسرائیلی، نوعی از عوامفریبی است که نه به نفع ایالات متحده است و نه به نفع اسرائیل تمام خواهد شد.

این گزارش با رد بسیاری از اتهامهای بیاساس نومحافظهکاران علیه هیگل، نتیجهگیری میکند: ما پس از بررسی سوابق هیگل در رابطه با اسرائیل، اعتبار وی در حوزه امنیت ملی و درک این فرد از منطقه، بر این باوریم افرادی که منافع واقعی اسرائیل برایشان مهم است، میبایست از نامزدی هیگل برای تصدی پست وزارت دفاع استقبال کنند.


دلیل مخالفت با هیگل حول این محور میچرخد که وی به نوعی یهودستیز و دارای عقاید ضد اسرائیلی بوده و احتمالاً مایل به اقدام نظامی علیه ایران – به خاطر برنامه هستهای این کشور – نیست. هرچند با بررسی سوابق این سناتور، اظهارنظرهای زیادی از وی در حمایت از اسرائیل و ابراز نگرانی پیرامون ایران به چشم میخورد.

مجموعهای از نقطهنظرات علنی هیگل درباره اسرائیل – در زمان حضور وی در مجلس سنا – در زیر آورده میشود:

· ما همواره متحد قدرتمند [رژیم جعلی] اسرائیل – از زمان تاسیس آن در سال 1948- بودهایم و همچنان متحد سرسخت آن باقی خواهیم ماند. [10/15/2000]

· اسرائیل، دوست و متحد نزدیک ما، همچنان از سوی همسایگان خود تهدید میشود. افراطگرایی اسلامی و خشونتآمیز در عراق، ایران و سوریه پناه گرفته و در پی آن است تا دیگر مناطق خاورمیانه را نیز مورد تاخت و تاز خود قرار دهد. تکثیر تسلیحات کشتار جمعی همچنان به عنوان یک تهدید مطرح است. [...] هم اسرائیلیها و هم فلسطینیها انتظارات برآورده نشدهای دارند، هیچیک از طرفین نمیتواند مسامحه خود را توجیه کند. رهبری آمریکا میتواند تشویق و ترغیب کند؛ ولی نمیتوانیم اسرائیلیها و یا فلسطینیها را وادار به مذاکره کنیم. [11/15/2005]

· ایوان بای، سناتور دموکرات از ایالت ایندیانا و چاک هیگل، سناتور جمهوریخواه از ایالت نبراسکا، امروز طی نامهای به کوفی عنان، دبیر کل سازمان ملل متحد، صدور قطعنامهای شدیداللحن از سوی این سازمان را در تقبیح اظهارات اخیر محمود احمدینژاد، رئیسجمهور ایران و آیتالله علیخامنهای، رهبر عالی این کشور درباره تهدید موجودیت اسرائیل و ایالات متحده خواستار شدند. [12/21/2005]

· تعهد ایالات متحده در دفاع از اسرائیل همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند. رابطه ما با اسرائیل، رابطهای ویژه و ریشهدار است. اما قرار نیست که این موضوع به بهای از دست رفتن دوستی ما با اعراب و مسلمانان تمام شود. این گزینهای خطرناک و غیرمسئولانه است. [07/30/2006]

هیگل همچنین ضمن حمایت از قانون مقابله با گروههای تروریستی مخالف راهحل دو دولت [اسرائیلی و فلسطینی]، به اظهار همبستگی با اسرائیل در خلال انتفاضه دوم رای داد و از قطعنامه مربوط به حمایت از روابط ویژه آمریکا و اسرائیل جانبداری کرد. وی از اقدامات متعددی در ارتباط با تشدید تحریمها علیه ایران – به خاطر برنامه هستهای و موشکی این کشور- پشتیبانی کرده است.

هیگل سال گذشته درباره تاثیر انقلاب مصر بر امنیت اسرائیل ابراز نگرانی کرد. وی در فوریه سال 2011 در شبکه سیانان گفت: از زمان جنگهای سال 1967 وسال 1973 تاکنون، با چنین شرایط خطرناکی در خاورمیانه مواجه نبودهایم. حتی ممکن است با شرایط به مراتب خطرناکتری روبرو شویم، چرا که شرایط موجود غیرقابل پیشبینی است و از لحاظ روابط دوجانبه نیز، مصر اولین کشور امضاء کننده معاهده صلح با اسرائیل است؛ معاهدهای که تاکنون بر مبنای آن عمل شده و از اهمیت بهسزایی برای امنیت اسرائیل برخوردار است.

جرمی بنعامی، مدیر اجرایی "جی استریت،" گروه لیبرال حامی اسرائیل به نشریه نیویورکتایمز درباره طرح اتهام یهودستیزی علیه هیگل میگوید: فکر کردن درباره این که اعتبار و سوابق قابل ملاحظه فردی چون چاک هیگل در زمینه خدمات ملی اینچنین مورد افتراء قرار گیرد، غیرقابل تصور است.

البته روزنامهنگاران متعددی برای دفاع از هیگل در برابر تبلیغات منفی نومحافظهکاران وارد میدان شدهاند. از جمله این افراد میتوان به دانا میلبنک در نشریه واشنگتن پست اشاره کرد. میلبنک از کسانی که به اظهارات هیگل استناد کرده و آن را دلیل یهودستیزی وی دانستهاند، انتقاد میکند. هیگل طی اظهاراتی گفته بود: لابی یهودی تلاش دارد تا اعضای کنگره را تحت نفوذ خود درآورد.

ولی کریستول و برخی افراد دیگر، پا را از این فراتر گذاشته و بخشی از متن کتاب سال 2008 را منتشر کردهاند که در آن از قول هیگل گفته شده: واقعیت سیاسی این است که ... لابی یهودی بسیاری از افراد را در اینجا مرعوب خود ساخته است.

عبارتی گنگ نیز وجود دارد – مبنی بر این که بسیاری از مسیحیان حامی اسرائیلاند و بسیاری از یهودیان از آن حمایت نمیکنند – و هیگل نیز اشتباه خود در این زمینه را اعلام کرده است ( وی عبارت "لابی یهودی" را در قسمتهای دیگر این مصاحبه به کار برده است ). ولی [در مقام نویسنده این مقاله] به عنوان یک یهودی آمریکایی که پیرامون یهودیستیزی در مذاکرات سیاسی مطالبی به رشته تحریر درآوردهام، آن را یهودستیزانه یا ضداسرائیلی تلقی نمیکنم. در جملهای که قبل از اظهارنظر وی آمده است، گفته شده: هیگل حامی سرسخت اسرائیل به شمار رفته و از جمله معتقدین به ارزشهای مشترک است.
[1] - Molad.

[2] - Center for Renewal of Israeli Democracy.ادامه / دانلود

فعال شدن یگانهای پهپادی ناجا در مرز

پنج شنبه 28 دی 1391 توسط HP تعداد دانلود: بار

فرمانده نیروی انتظامی گفت: برای مراقبت و کنترل هوایی یگانهای پهپاد به زودی در نواحی مرزی جنوب شرق فعال میشوند.
به گزارش مشرق به نقل از فارس، اسماعیل احمدی مقدم در زاهدان اظهار داشت: برای کنترل مرزهای سیستان و بلوچستان دولت 103 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته است که میزانی که تاکنون واگذار شده بسیار کم بوده است.

وی ادامه داد: هماکنون روند کارهای عملیاتی در مرزها کند شده اما متوقف نشده است که امیدواریم تا پایان سال با اختصاص مابقی اعتبارات، روند کارها شتاب بگیرید.

احمدیمقدم گفت: در راستای تقویت یگانها و ایجاد برجکها در نواحی مرزی اقدامات خوبی انجام شده و به زودی یگانهای پهپادبرای مراقبت هوایی نیز فعال میشوند.

فرمانده ناجا افزود: برای دریا نیز تجهیزات متناسب خریداری شده که امیدواریم تا پایان سال 92 اقدامات ناجا در مرزهای دریایی نیز به نتیجه برسد.

وی اضافه کرد: جاهایی که راه دسترسی برای کنترل مرز وجود نداشته برجک احداث شده است.ادامه / دانلود

کویر پیمایی

پنج شنبه 28 دی 1391 توسط HP تعداد دانلود: بار

چک ليست تهيه کنيد

مدتي قبل از سفر چک ليستي از تمامي کارهايي که بايد قبل از سفر به انجام برسانيد و تمامي وسايل و تجهيزاتي که ميبايست به همراه ببريد تهيه کنيد.
تاريخي براي انجام هريک ذکر کنيد تا در ساعات پاياني دچار مشکل نشويد. تمامي مطالبي که در ادامه ميآيد، بسته به نوع سفر و نيازهاي شما ميتواند در قالب چک ليستي که تهيه ميکنيد گنجانده شود.
اگر با چند خودرو سفر ميکنيد، ميتوانيد با سرنشينان ديگر خودرو ها چک ليست خود را مقايسه كرده و نسبت به کفايت آمادگي خود و ديگران براي سفر اطمينان حاصل کنيد.

بيگدار به آب نزنيد

در مورد مسيري که انتخاب کردهايد شرايط فصلي و امکانپذير بودن سفر، با راهنماي خبره مشورت کنيد و به توصيههاي او عمل کنيد.
بدون وي جاده را ترک نکنيد. لزوم بهرهگيري از راهنما و نقشههاي دقيق با بزرگنمايي مناسب براي سفر به كوير ضروري است.

تجهيزات سنگين را فيکس کنيدادامه / دانلود

مطالب گذشتهمحل درج تبلیغات

About Us


به وبلاگ ARTESHI-DL-MIخوش امدید ممنون که به وبلاگ بانک مقالات و مطالب نظامی به زبان پارسی نگاه کردید مطالب معماری هم افزوده میشود برای بازدیدکنندگان علاقمند تبلیغ در بالای صفحه یکماه رایگان. بر روی قسمت نظرات :درخواست خود را بنویسید. با تشکر

آمار بازدید

افراد آنلاین : online

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 104
بازدید دیروز : 46
بازدید هفته : 352
بازدید ماه : 2019
بازدید کل : 283010
تعداد مطالب : 521
تعداد نظرات : 0
تعداد آنلاین : 1

جستجوی پیشرفته

جستجو در arteshi-dl-mi
جستجو در کل اینترنت


خبرنامه

با نوشتن ایمیل خود در کادر زیر و فشردن دکمه ثبت ، جدیدترین مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت نمایید

خبرنامه